tluwstudnieruchompstud

Pomysł na biznes.

Gdzie szukać pomysłu na biznes?

Szukaj pomysłu w dziedzinie, którą znasz. Nie musisz tracić czasu na zapoznawanie się z nową branżą. W ten sposób unikniesz niespodzianek, które mogą się pojawić w przypadku gdy zajmiesz się czymś całkiem nowym.

Weź pod uwagę Twoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe, wykształcenie oraz zainteresowania. Zastanów się czy jest popyt na rynku na oferowane przez Ciebie możliwości. Zastanów się nad uzupełnieniem wiedzy w interesującej Cię dziedzinie.

Słuchaj i obserwuj. Rozmawiaj z ludźmi, oglądaj telewizję, czytaj pracę i staraj się wyłapać informację czego ludziom brakuje. To może być Twoja szansa na biznes. Nie puszczaj mimo uszu narzekań i biadania - może w nich będzie coś co Cię zainspiruje.

Poszukaj pomysłów za granicą. Może coś co funkcjonuje w Polsce lub innych krajach sprawdzi się w Hiszpanii? Przemyśl to i poprzyj solidną analizą faktów.

Szukaj siły w słabościach. Jeśli nie sprzedają się nowe samochody to pomyśl o biznesie związanym z autami używanymi. Branża budowlana przeżywa kryzys - więc staraj się wyróżnić na tle konkurencji. Nie załamuj rąk i myśl.